Facebook Twitter
Tanıtım

AMAÇ

AK Parti, her alanda olduğu gibi Sivil Toplumu geliştirmek ve güçlendirmek konusunda da öncü ve aktif bir rol üsleniyor. Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarımızı “sivil toplum” hedefimizi gerçekleştirmek için bir araya getirmeyi, gelişimi sürdürmeyi ve Yeni Türkiye’yi hep beraber inşa etmeyi amaçlıyoruz.

NASIL BAŞVURABİLİRİM

Başvurular iki şekilde olacaktır;

Daha güçlü bir Türkiye için faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarının sonuçlanmış veya devam eden projeleri ile AK Parti Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri’ne aday olabilir veya vatandaşlarımız tarafından aday gösterilebilirler.

BAŞVURULAR

siviltoplumgucluturkiye.com” adresinden online olarak yapılacaktır.

KATEGORİLER

Yardımlaşma / İnsani Yardım Yurtiçi ve yurtdışında yürütülen dayanışma faaliyetleri bu kategoride değerlendirilecektir.

Sosyal Sorumluluk Sokak çocuklarının rehabilitasyonu ve topluma yeniden kazandırılması, uyuşturucu ve bağımlılıklarla mücadele gibi sosyal sorunların çözüme kavuşturulması ve iyileştirilmesi gibi sosyal konularda yürütülen faaliyetler bu başlık altında değerlendirilecektir.

Eğitim Okul yapımı, kız çocuklarının okutulmaya teşviki, yeni teknolojilerin eğitim hayatına kazandırılması gibi eğitim alanında yürüten faaliyetler bu başlık altında değerlendirilecektir.

Kadın Kadınların sosyo-kültürel, ekonomik ve siyasal hayata katılımlarını sağlayacak, mesleki gelişimlerine yönelik ulusal veya uluslararası alanda yürütülen faaliyetler bu kategoride değerlendirilecektir

İnsan Hakları İnsan haklarının geliştirilmesi konusunda, İslamofobya, mülteci hakları, yabancı düşmanlığı, ırkçılık gibi insan hakları alanında yürütülen faaliyetler bu başlık altında değerlendirilecektir.

Kültür ve Sanat Kültürel mirasın korunması ve yeni kültür politikalarının oluşturulması, kültürel çeşitliliğin arttırılması ile sanat hayatına katkıda bulunarak sanatın yücelmesi için yürütülen faaliyetler bu kategoride değerlendirilecektir.

Hayvan Hakları Sokaklarda yaşayan hayvanların bakım ve koruma altına alınması, hayvanlara karşı kötü muamele ile mücadele, hayvan hakları konusunda bilinçlendirme gibi hayvan hakları alanında yürütülen faaliyetler bu kategoride değerlendirilecektir.

Çevre Yeşil alanların korunması, çevre hassasiyetinin arttırılması, Türkiye’nin daha yeşil bir ülke haline gelmesi,  geri dönüşüm ve enerji tasarrufu gibi konularda yürütülen faaliyet bu kategoride değerlendirilecektir.

Bilim ve Teknoloji Bilimsel ve teknolojik faaliyetlerin geliştirilmesi, AR-GE yatırımlarının desteklenmesi gibi bilim teknoloji alanlarında yürütülen faaliyetler bu başlık altında değerlendirilecektir.

Gençlik ve Spor Gençlerin sorunlarına çözüm bulanması, gençlik ve spor faaliyetleri düzenlenmesi ve desteklenmesi gibi gençlik ve spor alanlarında gerçekleştirilen faaliyetler bu kategoride değerlendirilecektir.

En Özgün Proje İşleyişi ve oluşumu bakımından ilgi çekici ve özgün projeler bu kategoride değerlendirilecektir.

En İyi Mikro Proje Kısıtlı imkânlarla gerçekleştirilen, özendirici ve toplumda etki uyandıran projeler bu kategoride değerlendirilecektir.

Recep Tayyip Erdoğan Özel Ödülü Yılın en etkili Sivil Toplum Projesine bu kategoride özel ödül verilecektir.

ORGANİZASYON TAKVİMİ

  • Proje Alınma Tarihi: 1 Aralık 2016 – 31 Aralık 2016
  • Jüri Değerlendirme Tarihi: 1 Ocak 2017 – 10 Ocak 2017
  • Final Değerlendirme Tarihi: 10 Ocak 2017 – 20 Ocak 2017
  • Ödül Töreni Tarihi: 1 Şubat 2017